Zout in de lucht, het bos om de hoek en het strand op vijf minuten fietsen: Yosta en Jesper wonen met hun kinderen Boaz en Olivia in Noordwijk. In hun nieuwe woning in de groene nieuwbouwwijk Offem Zuid vormt een grijze hoekkeuken met kookeiland het hart van het huis.
De Contur Siena keuken in terragrijze satijnlak combineert een rustige uitstraling met stoere zwarte details en een licht composiet werkblad in Calacatta Gold marmerlook. Het resultaat is een ruime leefkeuken die helemaal is ontworpen rond het dagelijkse gezinsleven.
Het interieur van Yosta en Jesper is licht, rustig en tijdloos. Natuurlijke tinten en zachte materialen zorgen samen met subtiele Japandi-invloeden voor een kalme basis.
“Ik houd van rust in huis. Met kinderen heb je vanzelf veel speelgoed, knutsels en reuring om je heen. Dan vind ik het fijn als de basis kalm is. Dat geeft ook rust in mijn hoofd”, vertelt Yosta.
Diezelfde rust wilden ze terugzien in hun nieuwe keuken.
Voor deze greeploze keuken kozen Yosta en Jesper voor de Contur Siena in terragrijze satijnlak. De zachte grijstint wordt gecombineerd met zwarte greeplijsten, zwarte spoelbak, Quooker en apparatuur en een lavazwart corpus, de binnenkant van de kasten.
De combinatie van terragrijs en zwarte details geeft de keuken een moderne uitstraling, terwijl de warme grijstint ervoor zorgt dat het geheel niet koel aanvoelt. Het lichte werkblad zorgt voor een fris contrast.
meer over grijze keukens
Een echte blikvanger is het composiet aanrechtblad in Calacatta Gold marmerlook. Het glanzende blad heeft een lichte basis met een subtiele goudkleurige marmertekening en steekt mooi af tegen de terragrijze keukenfronten en zwarte details.
Composiet is bovendien uiterst praktisch in het dagelijks gebruik en makkelijk schoon te maken, ideaal dus voor gezinnen met avontuurlijke kinderen.
meer over keukenbladen
Voor Yosta en Jesper was de rit naar Ekelhoff Keukens in Nordhorn geen onbekende. Tien jaar geleden kochten ze hier al hun eerste keuken.
“We zijn destijds in Nederland bij allerlei keukenzaken geweest, maar nergens waren we echt enthousiast. Toen kregen we de tip om eens in Duitsland te kijken.”
Vooral het meedenken van de keukenadviseur is hen bijgebleven. Bij hun eerste keuken wilden ze bijvoorbeeld alles laag houden, zonder hoge kasten. Hun adviseur Michael Meyer wees hen erop dat een lage koelkast betekende dat ze iedere dag zouden moeten bukken.
“In Nederlandse keukenzaken tekenden ze gewoon wat wij vroegen. Bij Ekelhoff denken ze mee.”
Toen het gezin tien jaar later verhuisde, zag die eerste keuken er volgens Yosta nog steeds bijzonder goed uit. De keuze om voor hun nieuwe woning opnieuw naar Nordhorn te rijden, was dan ook snel gemaakt.
In de showroom kregen hun ideeën stap voor stap vorm. Daarbij werd niet alleen gekeken naar kleuren en materialen, maar ook naar praktische zaken zoals de loopruimte rond het kookeiland en de manier waarop het gezin de keuken gebruikt.
“Ze kijken niet alleen naar hoe een keuken eruitziet, maar vooral naar hoe je erin leeft. Gebruik je iets dagelijks of juist nauwelijks? Kun je er goed bij? Is er genoeg beweegruimte? Dat maakt het verschil tussen een mooi plaatje en een keuken die echt bij je leven past.”
plan een adviesgesprek
De hoge plafonds van de woning boden de mogelijkheid om ook in de hoogte te denken. De keukenadviseur stelde voor om de keukenkasten helemaal tot aan het plafond door te trekken. “Dat had ik zelf nooit bedacht”, vertelt Yosta. “Dit maakt het ontwerp nog mooier en krachtiger.”
De extra hoge kasten zorgen niet alleen voor meer bergruimte, maar geven de kastenwand ook een rustig en strak lijnenspel, waardoor de hoogte van de ruimte extra wordt benadrukt. De zwarte greeplijst vormt daarbij een mooi horizontaal contrast en verbindt de hoge kasten visueel met de rest van de keuken.
Meer over keukenkasten
De apparatuur is zorgvuldig in het keukenontwerp geïntegreerd. De keuken beschikt over een Miele vaatwasser en een Siemens combi-stoomoven, compacte combi-magnetron, koelkast en vriezer.
In het kookeiland is een BORA PURU kookplaat met geïntegreerde afzuiging geplaatst. Daarnaast is er een Airodesign wijnkoeler. Een zwarte Quooker Fusion Square bij de spoelzone sluit mooi aan bij de zwarte greeplijsten en het lavazwarte corpus.
Meer over keukenapparatuur
Het royale kookeiland is niet alleen de plek waar wordt gekookt. Het is vooral de plek waar het gezin gedurende de dag bij elkaar komt.
“Als ik aan het koken ben, schuift er altijd wel iemand aan”, vertelt Yosta. “Mijn man met een glas wijn om de dag door te nemen. Of mijn dochter klimt op een kruk om naast me te kleuren en kletsen. Ook zet Olivia graag de muziek aan, dan dansen we samen door de keuken.”
Precies daardoor is de grijze eilandkeuken geworden wat Yosta en Jesper voor ogen hadden: een rustige keuken die uitnodigt om samen te zijn.
meer over keukeneilanden
In Offem Zuid wordt nog volop gebouwd en ook toekomstige buurtbewoners hebben de keuken inmiddels ontdekt. Soms bellen ze zelfs bij Yosta en Jesper aan om binnen te mogen kijken.
“Dan vragen ze meteen: waar is die keuken van? Ik heb hier in de buurt al een Ekelhoff-busje zien rijden”, vertelt Yosta lachend.
plan een vrijblijvend adviesgesprek
Wilt u zelf een grijze keuken met kookeiland samenstellen? De combinatie van terragrijs, zwart en een licht marmerlook werkblad laat zien hoe een grijze keuken zowel strak als warm kan ogen.
Bekijk ook onze andere binnenkijkers en gerealiseerde keukenprojecten voor meer inspiratie over kookeilanden, grijze keukens en marmerlook werkbladen. Of bezoek onze beide showrooms in Nordhorn. Op in totaal 10.000 m² ontdekt u meer dan 200 keukenopstellingen. De koffie en huisgemaakte taart staan voor u klaar.
bezoek onze keukenshowroom